poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Migawki z ostatnich miesięcy budowy domu.

Wszyscy, którzy mają ze mną kontakt  na co dzień wiedzą że od sierpnia zeszłego roku budowa domu pochłania mnie prawie całkowicie. Kiedy wydaje się że chwilowo nastał spokój i harmonia, że budowa idzie w swoim tempie, nagle pojawia się BUM :) i zaczynają kolejne kłopoty :) . Tak na prawdę ten kto buduje dom wie że spokój w budowlance zazwyczaj jest zwiastunem przysłowiowej burzy :) 

Pokażę Wam (i sobie na pamiątkę) kilka fotek z placu budowy. Mam cichą nadzieję że na przełomie czerwca i lipca będziemy już na swoim. 

Niestety aby przedostać się do domu musimy w dalszym ciągu pokonywać taką oto ścieżkę :) : 


Innej rady nie ma, no chyba że znacie tani i w miarę solidny sposób na wykonanie 100m drogi dojazdowej do budynku :) 

Jedną z rzeczy które wydawały się nam bardzo ważne, jednocześnie spędzały sen z powiek było wykonanie tynków. Zdecydowaliśmy się na te gipsowe , z wykluczeniem łazienek i garażu.  
Jak się okazało trafiliśmy na super ekipę i po 5 dniach tynki spokojnie dosychały już na naszych ścianach : 
 Zaraz po tynkach robione były też prace hydrauliczne, zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazienkach i przedpokoju. 
Nie małym wyzwaniem okazał się również wybór drzwi wejściowych. Niby każdy wie czego chce ale jak przyszło do decyzji to zaczęliśmy się zastanawiać czy aby na pewno ten wzór itd. Ostatecznie jestem zadowolona. (przepraszam za zdjęcia robione telefonem) 


Jednocześnie zdecydowaliśmy się na zakup bramy garażowej , segmentowej w zestawie z napędem. 
Jak widać wszystko jedziemy w kolorze złoty dąb :D 
Z zabawniejszych momentów to tak starali się Panowie budowlańcy żebym nie musiała sprzątać drogi dojazdowej do naszej działki :D Czyszczenie koparki to była po prostu codzienność :D


Dziękuję za uwagę i mam nadzieję że już wkrótce będą pojawiać się tutaj ciekawsze wpisy, bo ruszamy z wykończeniem kuchni, łazienek , glazury itd :) 

Pozdrawiam i będę niezwykle szczęśliwa jeśli wśród Was znajdzie się ktoś kto przerabia/przerabiał temat budowy. Chętnie wysłucham Waszych rad :) 


3 komentarze:

  1. Budowa idzie pełną parą. Ogrzewanie podłogowe w łazience to dobre rozwiązanie. Chodzi się po ciepłych płytkach :). Powodzenia w dalszych postępach budowlanych :).

    OdpowiedzUsuń